Медведев спаси 10 меч-топки и го елиминира Зверев од Индијан Велс


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Рускиот тенисер Данил Медведев се пласира во четвртфинале на Мастерсот во Индијан Велс, откако славеше со 6-7, 7-6 и 7-5 против Александер Зверев.

Натпреварот траеше дури три часа и 10 минути, а Русинот мораше да спасува дури 10 меч-топки на противникот, по што го најави големиот пресврт и обезбеди место меѓу најдобрите осум тенисери на Индијан Велс.