Мекгрегор, ти ли си? Ирецот драстично го смени изгледот (Фото)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Контроверзниот ирски борец Конор Мекгрегор ќе остане запаметен секогаш по неговите борби во рингот, но и неговите прес-конференции на кои привлекуваше најмногу внимание.

Ирецот повторно е главна тема во медиумите, но овој пат не е причина некоја борба или слично, туку неговиот имиџ за празникот „Ноќта на вештерките“.

Мекгрегор се маскираше во пилот и славеше со најблиските, но сепак тоа што е најинтересно е моментот кога се појави без брада.

Ирскиот борец беше препознатлив по неговата брада во последните години, но сега поради некоја причина реши да ја скрати и така ги изненади своите фанови.