Меси кажа кој клуб ќе му биде последен во кариерата


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси во разговор со медиумите откри дека сака да ја заврши кариерата во Интер Мајами.

Меси има договор со екипата од МЛС-лигата до 2025 година, но и опција да ја продолжи соработката на уште една година.

„Мислам дека Интер Мајами ќе биде мој последен тим, но сè уште е рано за пензија“, кажа аргентинскиот репрезентативец.

Меси оваа сезона постигна 12 гола и 13 асистенции на 12 натпревари за Интер Мајами.