Меси со два гола блесна во дресот на Интер Мајами (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси синоќа постигна два гола во победата на ИНтер Мајами против Орландо (3-1).

Меси постигна два погодоци и така ја продолжи голгетерската серија во новиот тим, а со тоа почна да ги оправдува очекувањата.

Еден од најдобрите фудбалери во историјата веќе има пет гола и една асистенција за Интер Мајами.

Екипата на Меси ќе игра во четвртфиналет на КОНКАКАФ Лига Купот, каде што ќе се соочи против Далас.