Миовски е херој – му подари дрес на детенце (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот напаѓач Бојан Миовски постигна два гола во победата на Абердин против Бонириг Роуз (2-0).

Миовски по натпреварот му исполни желба на едно детенце од трибините кое му го побара дресот.