Миовски се пожалил на болки во зглобот – нема да биде стартер против Чешка!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонската фудбалска репрезентација денеска го игра вториот пријателски меч во јуни, односно ѝ гостува на Чешка од 18 часот.

Селекторот Благоја Милевски на неколку часа пред натпреварот откри дека македонскиот напаѓач Бојан Миовски почувствувал болка во зглобот.

Миовски и дефинитивно нема да биде стартер во дуелот против Чешка, кој е закажан денеска со почеток од 18 часот.