Миовски со прекрасен удар го матира Харт (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски ја продолжи голгетерската форма во дресот на Абердин, откако денеска погоди против Селтик.

Голманот на Селтик, Џо Харт не можеше да го одбрани прекрасниот удар на Миовски во 50. минута кој ѝ донесе водство на домашната екипа.