Миркуловски го спаси Вецлар од испаѓање од Бундеслигата


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Поранешниот македонски репрезентативец Филип Миркуловски направи уште еден подвиг во кариерата и му помогна на Вецлар да остане во Бундеслигата.

Минден синоќа загуби од Магдебург, а тоа значи дека Вецлар на две кола пред крајот има доволно бодови за да остане во елитата.

Миркуловски го презема клубот заедно со спортскиот директор Чамџиќ пред неколку месеци по лошите резултати на Вецлар и нивна задача беше да го спасат тимот од испаѓање во понизок ранг.

За Вецлар игра и македонскиот репрезентативец Филип КУзмановски.