Митревски има една од најдобрите одбрани во европските квалификации (Видео)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Македонскиот голман Никола Митревски често е дел од топ-5 одбрани во Лигата на шампиони (ЛШ), а сега се најде и меѓу најдобрите во европските квалификации.

Митревски имаше одлична интервенција против Португалија во квалификациите, по која Македонија тргна во контра-напад, а Костески постигна гол.

Во топ-5 се најде и поранешниот голман на Вардар, Дејан Милосављев.