Млад фудбалер загина во земјотресот во Турција


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Голманот на аматерскиот клуб Дерик Спорт, Мухамед Сејид Орхан го загубил животот во земјотресот во Турција.

Турскиот фудбалски сојуз објави порака на социјалните мрежи и ја потврди информацијата за загубата.

„Нека Бог се смилува на Орхан. Наше сочувство до семејството, роднините и клубот Дерик Спор“, велат од турскиот фудбалски сојуз.