Модриќ ќе го предводи офанзивниот Реал во „Ел Класико“ (Фото)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Фудбалерите на Реал Мадрид ќе се соочат против Барселона вечерва во рамки на 32. коло од шпанската Ла Лига.

Реал Мадрид во дуелот влегува како лидер на табелата со осум бодови повеќе од најголемиот ривал, но и учесник во полуфиналето на Лигата на шампиони.