Модриќ, Крос и Анчелоти – најтрофејната слика во историјата (Фото)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Реал Мадрид вечерва ќе се бори против Борусија Дортмунд за титулата во Лигата на шампиони (ЛШ), а пред мечот една фотографија стана вирална на социјалните мрежи.

На фотографијата се наоѓаат Лука Модриќ, Тони Крос и Карло Анчелоти, а во опис пишува „на оваа слика има вкупно 16 титули во Лигата на шампиони“.