Момчето е гение – Влезе на фотка на Португалија и го „запали“ интернетот


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Страствените љубители на фудбалот сигурно се сеќаваат на Џими Џамп и неговите „бравури“ од разни фудбалски натпреварувања.

Џамп соевремено упадна на мечот од финалето на ЕП во 2004 година меѓу Грција и Португалија, а неговиот  „современик“ денеска ја посети Португалија.

Имено, во текот на фотографирањето на селекцијата на Португалија, влета еден навивач покрја единаесетте кои се најдоа во стартниот состав на Фернандо Сантош за дуелот со Велс.

На Кристијано Роналдо тоа беше симпатично, па подоцна и самиот го испрати младото момче