Може ли Манчестер јунајтед без Рашфорд и Касемиро против Њукасл?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Манчестер јунајтед гостува кај незгодниот Њукасл, кој се бори за место во Лигата на шампиони (ЛШ), а екипата на Ерик Тен Хаг се соочува со сериозни проблеми.

Тен Хаг не може да смета на Касемиро поради суспензија, додека Рашфорд се повреди на последниот меч од ФА-купот против Фулам.

Рашфорд досега не одработи ниту еден тренинг со „црвените ѓаволи“ и поради тоа Тен Хаг не сака да ризикува со него, па ќе го одмори во мечот на „Сент Џејмс Парк“.

Англискиот напаѓач оваа сезона постигна 25 голови и седум асистенции за премиерлигашот во сите натпреварувања и е еден од најдобрите фудбалери на „ѓаволите“.