Начо со емотивна порака се збогува од „кралевите“: Тешко ми е… (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Реал Мадрид се збогува со долгогодишниот капитен на екипата, Начо Фернандез кој се сели во Ал Кадсија.

Начо пристигна во 2001 година и играше за младинските категории на „кралевите“, по што го облече дресот на првиот тим во 2012 година.

„Многу ми е тешко, но време е за нов предизвик. Размислував со месеци и решив дека е најдобро да заминам“, кажа Начо.