Надал имал афера со Шакира: Шпанецот ја изневерил девојката со атрактивната пејачка!?


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Шпанскиот новинар Жорди Мартин откри дека тенисерот Рафаел Надал и пејачката Шакира биле во љубовна афера од 2009 година, иако еден од најдобрите играчи во светот веќе имал друга девојка.

Според новинарот, аферата почнала по снимање на еден спот за популарна песна, каде што Надал и Шакира имале интимни сцени, а размениле и неколку бакнежи, а наводно од тогаш тие почнале да се забавуваат, но не е познато колку долго.

„Имаа интензивна афера. Шакира се забавуваше со Надал“, вели познатиот новинар.

Шакира подоцна го запозна Пике, со кој доби два сина, но сепак и тие се разделија.