Најатрактивниот гол во ЛШ е дело на ракометар на Нант (Видео)

Ракометарот на Нант, Дилан Нахи дефинитивно го даде најатрактивниот гол во историјата на Лига на шампиони (ЛШ) и тоа на дуелот против Кјелце (33-40).

Нахи тргна во контранапад и се обиде да му асистираше на соиграч, но топката се одби од противниците во воздух, по што ракометарот на Нант успеа да ја зграпчи и да даде гол.