Најдобар летен трансфер! На Зенит 55 милиони евра, Хулк ќе стане најплатен фудбалер во светот


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Напаѓачот на Зенит, Хулк е се поблиску до заминување во Шангај СИПГ.

Руските медиуми соопштија дека 29-годишниот фудбалер донел одлука да го напушти Зенит, а цената на трансферот би требала да стигне до 55 милиони евра.

Бразилецот во кинескиот клуб би требало да го замени Асамоа Гјан кој ова лето најверојатно ќе го напушти Шангај.

Хулк во Кина би требало да заработува 20 милиони евра годишно и ќе стане најплатен фудбалер во светот.

Иксусниот фудбалер минатата сезона во ПЛ во Русија постигна 17 погодоци, 16 пати беше асистент во 27 натпревари.