Најдобрите потези во првата вечер во НБА лигата: ЛеБрон доминираше!

ЛеБрон Џејмс го изведе најдобриот потег во првата вечер во НБА лигата.

Лејкерски го доживеаа првиот пораз во градското дерби од Клиперски, а ЛБЏ имаше учинок од 18 поени, девет скокови и осум асистенции, но дури два негови потези завршија на врвот на Топ 5 листата.

Погледнете ги најдобрите 5 потези од првата вечер во НБА лигата.