Најзгодната кошаркарка повторно ги излуде фановите со „жешки“ слики (ФОТО)

Валентина Вињали е професионална кошаркарка, но тоа не ѝ пречи во слободно време да биде и манекенка и со своите фотографии постојано да ги излудува мажите.

Валентина можеби понекогаш малку и „претерува“, но Италијанката без милост објавува слики во долна облека на социјалните мрежи.

Пред некој ден позираше во интимна зелена долна облека, па доби многу реакции од своите фановите, но треба да се каже дека Валентина располага со тело на манекенка и атрибути, кои ги оставаат нејзините фанови без здив.

Во секој случај, Валентина сигурно ќе има солидна кариера и како манекенка по завршувањето на кошаркарската кариера.

 

View this post on Instagram

 

Pink Sunday 🍬

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

 

View this post on Instagram

 

⛈ @lorenzo___orlandi

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

 

View this post on Instagram

 

all green everything 🐸💚🐢🦜🍀

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on