Навивачите преку петиција ќе го враќаат црвениот дрес на Македонија!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги промовираше дресовите на македонските фудбалери, кои ќе настапат на Европското првенство (ЕП), кое ќе се игра летово.

Навивачите воопшто не се задоволни поради потегот на ФФМ и решија да отворат петиција преку која бараат да се врати црвената боја на македонскиот дрес.

Тие не се среќни затоа што на дресот се наоѓа бордо боја, а не црвената препознатлива боја на дресот.

Петицијата може да ја потпишете ТУКА.