Не им оди без Меси: Интер Мајами декласиран од Атланта (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Интер Мајами загуби од Атланта со 2-5 во МЛС-лигата, а на натпреварот го немаше аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси.

Екипата на Меси постигна два гола, но беше ужасна во одбраната, па така Атланта замина на полувреме со водство од 3-1.

На натпреварот не беше присутен ниту Жорди Алба, а Серхио Бускетс сам не можеше ништо повеќе да направи.

Интересно е тоа што Интер Мајами претходно славеше со 4-0 против Атланта во натпреварот во кој играше Меси и постигна два гола.