Нејмар не е ни блиску до враќање во Барселона, Бразилецот…

Францускиот медиум „Ле10Спорт“ пишува дека бразилскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Нејмар не е ни блиску до враќање во Барселона.

Нејмар им кажал на челниците на Барса дека ќе го повлече обвинението против нив заради неисплатените бонуси доколку Каталонците се согласат да го вратат во своите редови.

Сепак, од Барселона не планирале дао го донесат 27 годишниот фудбалер, барем не во овие моменти.

Целата ситуација можеби ќе се обиде да ја искористи Реал Мадрид кој исто така беше заинтересиран во своите редови да го донесе Нејмар.