Нејмар: Следен пат ќе му кажам на судијата како ќе се радувам… (Фото)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓ПСЖ славеше со 3-1 на гостувањето кај Макаби Хаифа, а постигна и еден од головите, но прославата му донесе жолт картон.

Бразилецот ги стави двете раце на глава и го извади јазикот од устата, но тоа го налути судијата кој сметаше дека Нејмар ги провоцира навивачите.

„Ова е непочитување, вакви работи не смеат да се случуваат. Добив жолт картон, а не направив ништо лошо. Судијата не сакаше да признае дека згрешил“, кажа Нејмар.