Нема повеќе дилема: Познато каде ќе игра Роналдо следната сезона


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Кристијано Роналдо беше разочаран поради поразот на Ал Наср во финалето на Кралот на купот во Саудиска Арабија, а по средбата се расплака како мало дете.

Во медиумите се шпекулираше за иднината на Роналдо и наводно постоеше опција да заигра во Бундеслигата, но Португалецот не планира да замине од Ал Наср.

Раководството на Ал Наср, односно директорот Гвидо Фјенга кажа дека Роналдо ќе остане во клубот и следната сезона.

Роналдо пристигна во редовите на саудиската екипа пред година ипол од редовите на манчестер јунајтед.