Неверојатно: Навивач скокна од трибините за да стигне до Роналдо (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Грузија ја изненади Португалија со 2-0 во третото коло од групната фаза на Европското првенство (ЕП), а по дуелот се случи неверојатен инцидент.

Еден од навивачите скокна од трибините кон Кристијано Роналдо со цел да стигне до португалскиот репрезентативец.

Обидот на навивачот, сепак, беше неуспешен затоа што интервенираше обезбедувањето и го спречи да стигне до Роналдо.