Нова катастрофа за Солскјер: Рашфорд го пропушта остатокот од сезоната, виси неговиот настап на Европското првенство


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Враќањето на Маркус Рашфорд на терените по повредата на грбот се очекуваше да биде кон месец април.

Сепак, по најновите најави, опоравувањето може да трае многу подолго, па Рашфорд да се врати на терените дури во текот на летото, што значи дека ќе го пропушти останатиот дел од сезоната.

Солскјер потврди дека се ушт ене е познато кога ќе се врати Рашфорд, меѓутоа посочи дека доколку се потврдат стравовите, играчот би можел да го пропушти и Европското првенство кое на програмата е ова лето.