Нови детали од Каталонија: Барселона троши милиони, а ги уценува фудбалерите!


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Барселона троши милиони евра и купува скапи засилувања, а во исто време се бори со големи долгови.

Каталонскиот гигант ги купи Роберт Левандовски, Рафиња, Франк Кеси, а притоа ги уценува Френки Де Јонг, Жерар Пике и други да ги намалат платите.

„Умтити и Депај ги уценуваат да заминат, а доколку бидат дел од екипата, тогаш на 31 август ќе им биде раскинат договорот“, пишуваат каталонските медиуми.

Не е тајна дека Де Јонг го тераат да ја намали високата плата, а тој не сака да си замине од клубот, иако претходно се обидоа и да го продадат.

„Доколку Пике не се согласи на ново намалување на платата, тогаш Барселона нема да може да ги регистрира Левандовски, Рафиња, Кунде, Кеси и Кристенсен, иако продаде ТВ-права“, пишува „Диарио АС“.