Новинар се обиде да го испровоцира Мбапе со прашање за Реал Мадрид (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


ПСЖ беше елиминиран од Борусија Дортмунд во полуфиналето на Лигата на шампиони (ЛШ), откако двата меча ги загуби со по 0-1.

Килијан Мбапе не можеше да го спаси францускиот шампион од пораз, иако даваше сè од себе на теренот, а на крајот на мечот доби провокација од еден новинар.

Сè погласни се шпекулациите дека Мбапе ќе потпише за Реал Мадрид во летниот преоден рок, а еден од новинарите го праша Французинот дали ќе навива за „кралевите“ во финалето на ЛШ.