Ново засилување за Ливерпул: Клоп со 15 милиони евра „крпи дупка“ во екипата!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ливерпул веќе два меча по ред не знае за победа во англиската Премиерлига и има само два освоени бодови, додека утре го игра дербито против Манчестер јунајтед.

Тренерот Јирген Клоп има проблеми во средниот ред и сака да ги реши, а сега англиските медиуми во прв план го ставаат младиот Сандер Берге како потенцијално решение за главоболките на Германецот.

Норвежанецот игра за Шефилд јунајтед, кој настапува во Чемпионшип, па не би требало Ливерпул да има проблеми во обидот да го ангажира талентираниот Берге.

Овој 24-годишен Норвежанец се проценува на 15 милиони евра, колку што ќе мора да плати Ливерпул за да го реши проблемот во екипата.