Одбојкарите продолжуваат да победуваат, нова жртва Данска!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Нашата најдобра одбојкарска репрезентација во рамките на Европската лига ја совлада Данска со 3:0 во сетови.

Тоа беше петта победа на нашите одбојкари.

По сетови, 25:19, 25:23 и 25:23.

Никола Ѓорѓиев со 30 поени беше главна фигура и на овој натпревар, Љафтов освои 11, а Клопчески 10 поени за македонскиот национален тим, кој игра уште една фантастична сезона во европската лига.