Одбојкарите во три сета поразени – Естонија шампион


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Одбојкарите на Македонија во финалето на Европската Лига кое се одигра во Варна беа поразени со 3:0 во сетови од одбојкарите на Естонија.

Македонските одбојкари одиграа лош натпревар во финалето и заслужено беа поразени.

Естонија првиот сет го доби со 25:19. Вториот сет убедливо го добија со 25:13, а третиот 25:23.