Официјално: Барселона ги претстави дресовите за следната сезона, фановите во шок (Фото)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Од таборот на Барселона во текот на денешниот ден ги претставија домашните дресови со кои ќе играат следната сезона.

Како што се очекуваше, црвено сините линии се заменети со коцки, па така Барселона со нов изглед ќе настапува во следната сезона.

Оваа промена дојде како шок за фановите на каталонскиот клуб кои во поголема мера  не се задоволни со новиот изглед на дресовите.