Онана повторно се посрамоти: Баерн подобар од Јунајтед (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Баерн Минхен славеше во дербито против Манчестер јунајтед со 4-3, а трагичар на мечот беше Андре Онана кој повторно прими лесен гол.

Јунајтед имаше неколку добри шанси, но Сане погоди во 28. минута, а потоа Гнабри ја зголеми предноста на домаќините.

Хојлунд ги врати „ѓаволите“ во игра со погодок во 49. минута, но набрзо Кејн стрелаше за 3-1. Повторно Касемиро ја врати неизвесноста во мечот и намали на 2-3.

Баерн брзо одговори преку Тел (4-2), а Касемиро со втор гол ги постави конечните 3-4 во Минхен.