Ова е тимот од четвртфиналето на ЕП!


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Остана на Европското првенство да се одиграат уште само три натпревари, време е за сумирање на впечатоците од четвртфиналето.

Репрезентацијата на Португалија, Велс, Германија и Франција се наоѓаат во полуфиналето на Европското првенство кое се одржува во Франција, исход после сите натпревари од четвртфинални мечеви.
Еве и како изгледа формацијата: