Ова го чекавте – Нервен слом доби коментаторот на Исланд!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Коментаторот од Исланд кој се прослави со својата реакција после голот кој репрезентацијата на неговата земја го даде на Австрија во судиското продолжение на времето вечерва повторно издоминира.

Репрезентацијата на Исланд ја испиша најсветлата страница во историјата на фудбалот на оваа островска земја со пласманот во четвртфиналето на ЕП, а многумина вечерва се прашуваа како  познатиот коментарот го преживеа вечервашниот меч.

Сигурни сме дека веќе сте запознаени со начинот на кјој коментарот на Исланд ја испрати завршницата на дуелот со Автрија, па и вечерва беше во центарот на вниманието.

На друштвените мрежи веќе се појавија видеа и ауди снимки од делириумот во кој коментарот на Исланд се најде после голот кој Сигторсон го постигна во 18 минута од дуелот со Англија.