Падна договор – Криховијак ќе слета во Париз


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Новиот тренер на Севиља, Хорхе Сампаоли даде зелено светло за трансферот.

Еден од најдобрите фудбалери на Севиља ќе се пресели во ПСЖ за 26 милиони евра.

Иако Криховијак имаше во договорот откупна клаузула од 45 милиони евра, Сампаоли даде зелено светло да се прифати понудата од Париз.

Криховијак се враќа во Франција по две години. Пољакот пред доаѓањето во Севиља го носеше дресот на Ремс, а никна во Бордо.