Павловиќ потпиша до 2029 година со Баерн Минхен


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Талентираниот фудбалер Александар Павловиќ потпиша нов договор со поранешниот германски шампион Баерн Минхен.

Павловиќ е еден од најталентираните фудбалери на негова возраст и ќе остане во гигантот до 2029 година.

„Баерн е клуб кој е во моето срце. Јас сум горд и благодарен. Сакам да освојуваме титули заедно со екипата“, кажа Павловиќ.