Пеле на раскрница од кариерата


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Италијанскиот напаѓач Грацијано Пеле ова лето веројатно ќе премине во некој од европските гиганти.

Одличниот 30 годишен напаѓач на масата веќе има понуда Јувентус, а како потенцијална дестинација сега се споменува и екипата на Челси. Досегашниот селктор на Италија Антонио Конте ќе го превземе Челси и негова желба е Пеле да пристигне на “Стенфорд Бриџ”.

“Скај Спорт” тврди дека понудата за Пеле од Челси е спремна и дека наскоро таа и официјално ќе биде испратена.

Пеле ова лето би можел да биде второто засилување од нападот на “Сините” откако претходно пристигна Мичу Батшуаји.