Пелистер ја доби „полесната група“ во ЛШ – ги избегна Магдебург, Барселона, Алборг…


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот ракометен шампион Пелистер на денешната ждрепка на Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги дозна ривалите за Лигата на шампиони (ЛШ).

Пелистер се падна во „полесната група“ каде што ќе се соочи против Висла Плоцк, Веспрем, ПСЖ, Фредериција, Фуксе Берлин, Спортинг и Динамо Букурешт.

Во групата Б ќе играат Алборг, Магдебург, Барселона, Кјелце, Пик Сегед, Нант, Загреб и Колштад.