Пеп Гвардиола го најави неговиот следен трансфер предизвик

Актуелниот тренер на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола призна дека е отворен да преземе клуб од Серија А.

Шпанецот одреден период помина како фудбалер на Бреша, па нема ништо против сега да се врати на Апенините во тренерска улога.

„Тренирање во Италија? Зошто да не. Ми беше задоволство да играм таму, со одличниот Карло Мацоне. Поминав одличен период и ја сакам земјата, но засега јас с ечувствувам добро во Англија. Но, јас не сум толку многу стар, па би рекол да, во иднина сакам да работам во Италија“- истакна Гвардиола.