Переира брутално го нокаутира Прохаска во Лас Вегас (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Минатиот викенд се одржа УФЦ 303 настанот во Лас Вегас на кој Алекс Переира славеше против Јиржи Прохаска.

Переира покажа дека е еден од најдобрите борци во УФЦ и жестоко го нокаутира Прохаска со удар во главата на почетокот на втората рунда.