Перез не мисли да запре: Следната година ќе ја освоиме 16. титула во ЛШ


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез беше среќен по победата во финалето против Борусија Дортмунд (2-0).

Перез најави дека „кралевите“ нема да запрат и следната сезона ќе ја освојат 16. титула во елитното натпреварување.

„Со мислите веќе сме кон следниот пехар. Сакаме да ја освоиме 16. титула во следната сезона“, кажа Перез по победата против Дортмунд.