Перез по Мбапе носи ново засилување од 110 милиони евра


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез минатото лето го купи Џуд Белингам, сега ќе пристигне Килијан Мбапе, а веќе направил план и за 2025 година.

„Кралевите“ планираат да го купат фудбалерот на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц кој оваа сезона импресионира со неговите настапи.

Со Леверкузен оваа сезона освои двојна круна во Германија, а следната сезона ќе добие шанса да заигра во Лигата на шампиони.

Вирц оваа сезона ја заврши со 49 настапи за „фармацевтите“, а притоа постигна 18 голови и 20 асистенции.