Пиоли кажа што бил проблемот за дебаклот против Лацио


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Милан игра ужасно во последно време, а дополнителен удар за шампионот беше поразот од Лацио со 0-4.

Тренерот Стефано Пиоли не е среќен поради резултатот и играта на неговите момци, по што во разговор со медиумите посочи што треба да направат.

„Мора да се вратиме во Милано и да работиме напорно. Ова дефинитивно не е нашето најдобро светло. Дефинитивно се наоѓаме во незгоден момент, не играме добро, а ниту резултатите не се добри. Работите се надвор од контрола и постојат повеќе проблеми. Не покриваме добро во одбрана, не се враќаме брзо назад и нема комуникација на теренот, но ќе го решиме тоа со напорна работа“, кажа Пиоли.