Погледнете го распоредот и сатниците од осмина финалето на ЕП


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Групната фаза од ЕП е завршена со вчерашните натпревари од 3 коло од групите Е и Ф.

На ред е нокаут фазата и пред нас се осум натпревари од осмина финалето, од кои посебно се истакнуваат дуелите Шпанија и Италија односно Хрватска и Португалија.

Во продолжението погледнете го распоредот и сатниците од сите натпревари од оваа фаза на натпреварување кое ќе се одиграат од 25 до 27 јули.

Сабота, 25 јуни: 15:00 часот – Швајцарија – Полска

18:00 часот Велс – Северна Ирска

21:00 Хрватска – Португалија

Недела, 26 јуни: 15:00 – Франција – Република Ирска

18:00 Германија – Словачка

21:00 Унгарија Белгија

Понеделник, 27 јуни: 18:00 Италија – Шпанија

21:00 Англија – Исланд