Поранешна српска тениска шампионка уапсена со 8,5 килограми марихуана!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Српските медиуми пишуваат дека поранешната тениска шампионка, Јелена М. била уапсена со 8,5 килограми марихуана.

Јелена е поранешна шампионка на Србија во конкуренција до 14 години, а завчера била фатена од полицијата како во нејзиниот автомобил „смарт“ пренесува дрога.

Во автомобилот биле пронајдени неколку тениски рекети и 20 пакетчиња марихуана.