Познат актер му кажа на Мбапе да потпише за Тотенхем, а неговата реакција е урнебесна 🎥

Килијан Мбапе има договор со ПСЖ до крајот на сезоната и веќе неколку пати одби можност да ја продолжи соработката и јасно е дека сака да ја продолжи кариерата во друг тим.

Многумина сметаат дека тоа е Реал Мадрид, кој минатото лето се обиде да го купи, но ПСЖ одби понуда од 180 милиони евра.

Мбапе сигурно би бил големо засилување за „кралевите“, со оглед на фактот дека може да бира каде ќе ја продолжи кариерата.

Интересно е тоа што англискиот актер Том Холанд неодамна беше на доделување на „Златната топка“ во Париз, па имаше шанса да се пошегува со Мбапе.

„Му реков дека треба да потпише за Тотенхем, а тој ме погледна и почна да се смее, по што ми кажа дека такво нешто се насмеавме“, вели актерот.