Познат спортист дивееше по Загреб и избега од местото на судирот, а сакаше да гази и полицајци!

Французинот Себастијан Ожие, седумкратен шампион во рели, направи бизарна сообраќајка во центарот на Загреб.

Пред стартот на последниот дел од трката, Французинот без да даде знак почна да врти на десната лента, каде што удри во автомобил, кој не учествуваше во трката.

Од силината на ударот, вториот автомобил заврши во близина на автобуска постојка, но за среќа немаше повредени во оваа осбраќајка.

На социјалните мрежи се појави и снимка како Ожие беше запрен од полицајци, но тој не ги испочитува и продолжи по својот пат.