Позната причината зошто Нагеслман не можеше 10 минути да си го најде фудбалерот на „Камп Ноу“

Баерн Минхен ја отвори Лигата на шампиони со стил откако ја победи Барселона на гостински терен со убедливи 3-0.

Баварците беа подобар ривал на теренот и заслужено ги освоија бодовите. Во првото полувреме гол постигна Томас Милер, а во продолжение стрелаше двапати Роберт Левандовски.

Интересна сцена беше забележана во второто полувреме, кога Јулијан Нагелсман дури 10 минути си го бараше фудбалерот низ „Камп Ноу“.

Серж Гнабри и Кингсли Коман требаше да влезат во игра, но францускиот играч исчезна на 10 минути, а сега е откриено дека завршил во тоалет и тоа го потврди Нагелсман.

Гнабри влезе во игра во 69. минута од натпреварот, додека Коман влезе дури во 82. минута, кога го замени Сане.